Kremacja ciała zmarłych

Świadczymy usługi kremacji i pogrzebu z urną

Koszalińskie krematorium komunalne działa od listopada 2017 roku i jest zlokalizowane na terenie Komunalnego Zakładu Pogrzebowego przy ulicy Gnieźnieńskiej 44.
Komunalny Zakład Pogrzebowy w Koszalinie oferuje usługę kremacji zwłok. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie nie tylko w naszym kraju. Kościół dopuścił możliwość spopielenia ciała i wiele rodzin decyduje się właśnie na kremację ciała zmarłej, bliskiej osoby. Cały proces spopielania ciała przeprowadzamy według obowiązujących norm etycznych i prawnych.

pogrzeby urnowe

POŻEGNANIE PRZED KREMACJĄ:

Przed spopieleniem Rodzina ma możliwość pożegnania się  z osobą zmarłą. Do dyspozycji  są - kaplica i sale pożegnań. Istniej możliwość odtworzenia ulubionej muzyki osoby zmarłej, czy też takiej, którą by sobie życzyła Rodzina.

Pogrzeb kremacyjny w Koszalinie

Pogrzeb kremacyjny może się odbywać zarówno w obrządku katolickim jak i świeckim. Duży wybór urn pozwala wybrać najbardziej odpowiadającą poczuciu estetyki rodziny. Mogą one być ze zdobieniami religijnymi lub bez. Pogrzeb kremacyjny nie jest pod żadnym względem gorszy od swojego tradycyjnego odpowiednika. Jest tak samo godny.

pdf iconZlecenie kremacji

pdf iconOświadczenie - zgoda  na  kremację  (spopielenie ciała)

 

REZERACJI TERMINU KREMACJI  MOŻNA  DOKONAĆ BEZPOSREDNIO PRZEZ BIURO OBSŁUGI KLIENTA

tel. 94 342 24 20

w dni powszednie: 7.00 - 16.00

w soboty: 8.00 - 13.00

 

PRAWO:

Zgodnie z obowiązującym prawem Rodzina może odebrać osobiście urnę z prochami z pełną dokumentacją wykonanego spopielenia i przetransportować ją na cmentarz, gdzie pozostanie pochowana w grobie.

Urny z prochami mogą być składane do wszystkich grobów tradycyjnych lub urnowych bez zachowania tzw. 20-letniego czasookresu nienaruszalności.  Często kremacja jest jedyną możliwością tzw. dochówku w grobie tradycyjnym, w którym nie można dochować już trumny z ciałem.